Etykiety

Włóczki Warmii (87) czapka (31) inspiracje (31) sweter (27) rękawiczki (23) justa (18) włóczka ręcznie farbowana (18) chusta (17) lenka (17) inga (13) mirella (13) alize (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) kardigan (8) szal (6) tunika (6) inne (4) beata (3) ręcznie tkane (3) tweed (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) bawełna (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)

sobota, 8 marca 2014

Okrągły sweter z Justy

Dziś przestawiam Wam, dzięki uprzejmości Pań z kółka dziewiarskiego w trzebińskiej bibliotece, okrągły sweter Pani Miry. Fajnie, że są takie cudowne miejsca, gdzie kobietki zarażone pasją do włóczek i drutów mogą się spotkać, inspirować i porozmawiać. Kilka zdjęć ze spotkania przybliży nam ciepłą atmosferę i robótkowe rezultaty. Poniżej załączam opinię i nadesłany tekst.

"Przesyłam zdjęcie Kołowca Miry, zrobionego z 25 dag Justy 008 (melanż rudości i zieleni). Robiła na drutach nr 5 i zużyła 25 dag włóczki. Sweterek jest piękny, kolory pyszne i Mira robi już następny, bo to się "kręci" wspaniale.Włóczka jest cudowna, zarówno kolorystycznie jak i jakościowo. Wydaje się stworzona do kołowych sweterków. W pierwszej chwili wydaje się szorstka, ale w miarę przerabiania rośnie sympatia do niej. Po zrobieniu sweterek należy wyprać i wówczas.....jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przy kontakcie z wodą włóczka nabiera miękkości i staje się jedwabista!!! Gotowy wyrób troszkę podgryza, ale nie kłuje, więc nie jest to jakieś uciążliwe, a efekt wart nawet większych dyskomfortów."
Gratuluję Pani Mirze cudownego swetra - wygląda bajeczne i pozdrawiam wszystkie Panie ;)

ps. już jutro inspiracje kolorystyczne z nowych odcieni Lenki

2 komentarze:

  1. Przepiękne kolory, sweterek bardzo dopracowany - razem idealnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. rzeczywiście bardzo udany, czekam na robótki z lenki:)

    OdpowiedzUsuń