Tę lnianą tuniczkę wykonałam już dawno. Dopiero teraz doczekała się zdjęć. Jest to kolejna wariacja na temat wzoru Sugar Maple tym razem w zieleniach wykonana z podwójnej Lenki. Nosi się cudnie, tylko brakuje tych słonecznych dni. Już nie pamiętam tak mokrego lipca. W związku z tym mam już w zanadrzu kolejny projekt - tym razem cieplejszy i już jesienny :)
Etykiety
Włóczki Warmii
(91)
inspiracje
(33)
czapka
(31)
sweter
(27)
rękawiczki
(23)
włóczka ręcznie farbowana
(19)
chusta
(18)
justa
(18)
lenka
(17)
inga
(15)
mirella
(14)
alize
(10)
kardigan
(10)
sweter koło
(10)
barbeczka
(9)
julia
(9)
szal
(8)
tunika
(6)
tweed
(5)
inne
(4)
bawełna
(3)
beata
(3)
ręcznie tkane
(3)
święta
(3)
Alinka
(2)
Rita
(2)
dywanik
(2)
len
(2)
lotta
(2)
mitenki
(2)
ponczo
(2)
shred
(2)
wycieczki
(2)
Sonia
(1)
Stella
(1)
Tosca
(1)
angora
(1)
baby supremo
(1)
camilla
(1)
dla dzieci
(1)
dla mężczyzny
(1)
do poczytania
(1)
eko
(1)
francesca
(1)
iwa
(1)
komin
(1)
komplet
(1)
lanagold
(1)
magretka
(1)
marianna
(1)
marika
(1)
samouczek
(1)
spódnica
(1)
szydełko
(1)
wlo
(1)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tunika. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tunika. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 18 lipca 2017
czwartek, 27 kwietnia 2017
Mira
Mira od Justyny to sweterek, na który od dawna ostrzyłam druty. Moja wersja zrobiona jest oczywiście z Mirelli, w ilości 3,5 motka na drutach nr 3 i 3,5 mm. Mówiąc szczerze, było kilka niespodzianek :) Sweter ciągle wydawał mi się za krótki, a to za sprawą wzoru plastra miodu, który jest elastyczny i przestrzenny. Mocno podniósł robótkę w górę. Po praniu struktura plastra wyrównała się i wyciągnęła sporo w dół (ok.10 cm!!). Może trzeba było użyć cieńszych drutów 3 zamiast 3,5, a może nie rozpoczynać tego 4 motka :) Tak czy siak, mam teraz tuniczkę i pruć nie będę. Wyglądam już tylko cieplejszej pogody, aby w tym sweterku na spacerki śmigać, bo na razie bez kurtki ani rusz!
poniedziałek, 9 maja 2016
Metoda na len
Wiosna już raczy nas letnią pogodą, więc sięgnęłam po lżejszy materiał niż wełna. Padło na Lenkę, której mam sporo resztek w różnorakich kolorkach. Od dawna miałam ochotę wypróbować 100% len oraz jak sprawdzi się w letniej dzianinie. Wybrałam tuniczkę Sugar Maple, która świetnie sprawdzi się w cieniowanych włoczkach jak i resztkach ułożonych w gradient. Bluzkę przerabiałam podwójną nitką na drutach nr 3. Wzór bardzo mi się spodobał i daje sporo możliwości - pewnie skuszę się jeszcze na inny wariant kolorystyczny. Tuniczka została wyprana, porządnie wytarmoszona, gdyż len można, a nawet należy, prać w gorącej wodzie ( do 60 stopni). Jakież było moje rozczarowanie, gdy po wyschnięciu len nadal pozostał sztywny i nie co szorstki. To ciekawe włókno - ma to do siebie, że im bardziej sponiewierane i miętoszone, tym staje się milsze i delikatniejsze. Niewiele myśląc postanowiłam tunice dać ostry wycisk. Z pomocą przyszedł mi niezawodny atrybut niezadowolonej żony - czyli wałek do ciasta. Po prostu rozwałkowałam swoją bluzkę niemiłosiernie jak ciasto na pierogi, dokładnie z obu stron. Ale kochani, to się lnu bardzo spodobało! Bluzka stała się miękka, lejąca, a nawet zyskała piękny jedwabny połysk!
Sposób prosty, a jakże skuteczny! Jeśli też macie kłopoty z draniem polecam sięgnąć po wałek, lub inną drastyczną metodę - dopiero taki przemaglowany len pokazał całe swoje piękno ;)
Ps. Lenka okazała się niezwykle wydają nitką - na całość zużyłam zaledwie ok. 260 gr i to podwójną nitką!
Sposób prosty, a jakże skuteczny! Jeśli też macie kłopoty z draniem polecam sięgnąć po wałek, lub inną drastyczną metodę - dopiero taki przemaglowany len pokazał całe swoje piękno ;)
Ps. Lenka okazała się niezwykle wydają nitką - na całość zużyłam zaledwie ok. 260 gr i to podwójną nitką!
poniedziałek, 7 lipca 2014
Tunika z Lenki
Trójkolorowa tunika z Lenki autorstwa Pani Eli bardzo mi się podoba ;) Lekka, zwiewna, propozycja na lato i zakrywająca co potrzeba. Chętnie odgapię pomysł jeśli czas i autorka pozwoli :)
Bardzo dziękuję za przesłane zdjęcia.
Więcej cudnych udziergów Pani Eli, nie tylko z Lenki, znajdziecie na blogu dzianinowe studio ;)
Bardzo dziękuję za przesłane zdjęcia.
Prosta tunika oversize, z ażurowymi wstawkami i dłuższym tyłem.
Na wykonanie tej tuniki zużyłam 3,5 motka lenki.
To już trzeci sweterek z tej włóczki. Całość robiona podwójną nitką, od góry na drutach 4mm.
niedziela, 13 kwietnia 2014
Marlenka
Marlenka to cudowny, zwiewny sweterek-tunika wykonany przez Panią Elę z lenki. Dziękuję serdecznie za przesłane zdjęcia. Poniżej opis autorki.
"To już drugi sweterek wykonany z włoczki lenka, w cudownym szaro-niebieskim kolorze. Na jego wykonanie zużyłam 4,5 motka włóczki. Całość zrobiona bezszwowo, od góry, na drutach 2,5 mm. Sweterek ma kształt litery A i lekko wydłużony tył. Jego ozdobą jest delikatny ( najprostszy z prostych) ażurek na rękawkach i na dole sweterka. Żeby dodać ,,Marlence" tak zwanego pazura , przód sweterka przyozdobiłam srebrnymi ćwiekami. Sweterek jest lekki jak piórko, cudownie mięciutki i jest mój:-)"
Więcej zdjęć sweterka oraz innych świetnych prac znajdziecie na blogu Pani Eli: Dzianinowe studio
"To już drugi sweterek wykonany z włoczki lenka, w cudownym szaro-niebieskim kolorze. Na jego wykonanie zużyłam 4,5 motka włóczki. Całość zrobiona bezszwowo, od góry, na drutach 2,5 mm. Sweterek ma kształt litery A i lekko wydłużony tył. Jego ozdobą jest delikatny ( najprostszy z prostych) ażurek na rękawkach i na dole sweterka. Żeby dodać ,,Marlence" tak zwanego pazura , przód sweterka przyozdobiłam srebrnymi ćwiekami. Sweterek jest lekki jak piórko, cudownie mięciutki i jest mój:-)"
Więcej zdjęć sweterka oraz innych świetnych prac znajdziecie na blogu Pani Eli: Dzianinowe studio
środa, 26 lutego 2014
Suknia z Barbeczki
Awangardowa tunika wg projektu Pani Anny. Mi się bardzo podoba, a Wam?
Tekst autorki i zdjęcia prezentuję poniżej.
BARBECZKA czarna + tęczowa.
Tunika do kolan, w kształcie " bombki ". Projekt i wykonanie własne.
Subskrybuj:
Posty (Atom)




























.jpeg)
