Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą beata. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą beata. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 5 listopada 2015

Zielona czapka

Piękna zielona czapka wykonana przez Panią Gabrielę będzie dziś bohaterką postu.
Użyta włóczka to skarpertkowa Beata, w ilości ok. 50 gr. Czapeczka się podoba i się nosi. :)
Ściągacz został wykonany na drutach nr 3,5, a reszta na nr 4.
Pani Gabrysia wykorzystała darmowy wzór Foliage z Ravelry.
Wzór jest bardzo prosty i nie wymaga znajomości angielskiego, bo zawiera schemat graficzny od pierwszego do ostatniego rządka czapki. Nawet początkująca druciarka sobie z tym poradzi. Wełenka jest cudna i ma bardzo odpowiednią grubość do tego projektu. 
 


 

poniedziałek, 12 października 2015

Czapkowy szał

Nie wiem. co się stało. Nie robię za często czapek. Rękawiczki to co innego :) Ale dopadł mnie szał czapkowy. Mam już trzecią na warsztacie, a 4 ukończone. Fajna zabawa - robi się szybko, można machnąć w jeden wieczór, wykorzystać wszystkie cudaczne pojedyncze motki i jakie pole do popisu.
Przedstawiam Wam Hermiona Hat w wersji turkusowo-zielonej. Wzór wdzięczny, choć nieco przerobiony. Czapkę wykonałam z 50 g skarpetkowej Beaty na drutach 3,5. (ściągacz 3).

 










Spróbuję też powtórzyć czapkę ale z cieńszej nitki. Te drobne warkoczyki z ażurkiem powinny ładnie się ułożyć.
Pozdrawiam Was ze słonecznego, choć zimnego Olsztyna i przesyłam buziaki Asia

piątek, 25 września 2015

Sezon na rękawiczki

Tak jak w tytule: sezon na ciepłe dzianiny rozpoczęty :) Kolorowe rękawiczki z Beaty już na ukończeniu. Taką słoneczną jesień uwielbiam i zaklinam aby trwała jak najdłużej :) Delektujcie się słoneczkiem.
pozdrawiam Asia