Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą francesca. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą francesca. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 16 grudnia 2014

Czapkowy rodzinny grudzień

Sezon czapkowy w pełni. Mam już swoją własną czapkę z 2 motków włóczki Francesca w kol. 07.
Zużyłam niecałe 2 motki, łącznie z pomponem. Skorzystałam z darmowego opisu Lete i nauczyłam się robić ściągacz sposobem włoskim ;) Bardzo sprawdza się w czapkach, bo jest super elastyczny. Moja modyfikacja to 60 oczek w obwodzie, druty nr 4 i 5,5 oraz dłuższy lekko opadający tył. Kolor bardzo mi się podoba - raz jest fioletem wpadającym w purpurę, innym razem lawendą z błękitnymi i złotymi drobinkami. Zdecydowałam się na lewą stronę, gdyż francuz lepiej podkreśla melanżowy charakter włóczki.






Na drugi ogień poszła czapka dla synka. Nie jestem zwolennikiem ręcznych udziergów dla dzieci, gdyż te fabryczne zwykle podszyte są polarkiem i łatwiejsze w pielęgnacji. Można je prać i wirować w pralce. Jednak żadna z 3 kupionych w tym roku czapek nie sprawdziła się. Chyba się czapka udała, uszy schowane i synek zadowolony ;) Czapkę zrobiłam z połowy motka włóczki Lanagold Alize, podwójną nitka na drutach nr 4 i 5,5. Można zrobić na większych ale zależało mi na dość zbitej dzianinie.







W planach, a właściwie już w realizacji czapka dla męża - wg tego samego wzoru lecz w granacie ;)
Tak to oto nasza rodzinka będzie paradować w grudniowych czapkach ;)
Serdeczne pozdrowienia Asia