Zdjęcia tego baśniowego płaszcza dostałam od Pani Małgorzaty. Sweter
został wykonany z 5 motków włóczki Angora Real 40 BD-4895 zakupionej u
nas, a wzory podpatrzone na Pintereście. Serdecznie gratulujemy i
dziękujemy za piękną inspirację:)
Etykiety
Włóczki Warmii
(91)
inspiracje
(33)
czapka
(31)
sweter
(27)
rękawiczki
(23)
włóczka ręcznie farbowana
(19)
chusta
(18)
justa
(18)
lenka
(17)
inga
(15)
mirella
(14)
alize
(10)
kardigan
(10)
sweter koło
(10)
barbeczka
(9)
julia
(9)
szal
(8)
tunika
(6)
tweed
(5)
inne
(4)
bawełna
(3)
beata
(3)
ręcznie tkane
(3)
święta
(3)
Alinka
(2)
Rita
(2)
dywanik
(2)
len
(2)
lotta
(2)
mitenki
(2)
ponczo
(2)
shred
(2)
wycieczki
(2)
Sonia
(1)
Stella
(1)
Tosca
(1)
angora
(1)
baby supremo
(1)
camilla
(1)
dla dzieci
(1)
dla mężczyzny
(1)
do poczytania
(1)
eko
(1)
francesca
(1)
iwa
(1)
komin
(1)
komplet
(1)
lanagold
(1)
magretka
(1)
marianna
(1)
marika
(1)
samouczek
(1)
spódnica
(1)
szydełko
(1)
wlo
(1)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sweter. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sweter. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 17 października 2017
piątek, 29 września 2017
Miętowy błysk
Moje tegoroczne dziewiarskie dokonania nie są powalające. Od sierpnia udało mi się wydziergać tylko jeden sweter i udokumentować go na zdjęciach. Na usprawiedliwienie mam tylko bogaty dorobek farbiarski :) Jest to wzór Behind my back do zakupienia na ravelry. Sweter wykonałam z grubej bawełny Smart Alize w sympatycznym letnim kolorze mięty. Dodałam też cieniutką srebrną niteczkę lureksu, czego oczywiście nie udało się uchwycić na zdjęciach. Na sweter zużyłam ok 5 motków. Myślę, że już w nim nie pochodzę, ale w przyszłym sezonie nie omieszkam nosić z dumą. Zapraszam na obszerna relację zdjęciową :) ps: Czapki za mną chodzą... macie jakieś inspiracje?
pozdrawiam Asia
pozdrawiam Asia
poniedziałek, 31 lipca 2017
Tweedowa Natsumi
Oj wiele czasu kosztowało mnie wykonanie tego swetra. Wzór wdzięczny, nieskomplikowany, włóczka piękna - jednak nietypowe wykonanie tego swetra od boków niemiłosiernie się dłużyło. Dodatkowym minusem był brak możliwości przymiarki swetra w trakcie. Dekolt wyszedł nieco rozwlekły, co udało się uratować niewielkim ściągaczem, a na linii ramion przedłużyłam rząd pionowych lewych oczek, co ładnie połączyło mi dekolt z rękawami. Mimo niedogodności sweter jest piękny i nietuzinkowy, więc wzór jak najbardziej polecam :) Wzór Natsumi znajdziecie na rav.
Włóczka tym razem nie pochodzi z mojego sklepu a jest to piękny tweed Harrys w matowej czerni z mnóstwem kolorowych niupków od Filati Nardi.
Włóczka tym razem nie pochodzi z mojego sklepu a jest to piękny tweed Harrys w matowej czerni z mnóstwem kolorowych niupków od Filati Nardi.
czwartek, 27 kwietnia 2017
Mira
Mira od Justyny to sweterek, na który od dawna ostrzyłam druty. Moja wersja zrobiona jest oczywiście z Mirelli, w ilości 3,5 motka na drutach nr 3 i 3,5 mm. Mówiąc szczerze, było kilka niespodzianek :) Sweter ciągle wydawał mi się za krótki, a to za sprawą wzoru plastra miodu, który jest elastyczny i przestrzenny. Mocno podniósł robótkę w górę. Po praniu struktura plastra wyrównała się i wyciągnęła sporo w dół (ok.10 cm!!). Może trzeba było użyć cieńszych drutów 3 zamiast 3,5, a może nie rozpoczynać tego 4 motka :) Tak czy siak, mam teraz tuniczkę i pruć nie będę. Wyglądam już tylko cieplejszej pogody, aby w tym sweterku na spacerki śmigać, bo na razie bez kurtki ani rusz!
niedziela, 26 marca 2017
Puszysty Lanvad
Zaczęty w styczniu, ukończony czas jakiś, ale z braku czasu prezentacji doczekał się dziś ;) Mój nieco zmieniony Lanvad projektu Justyny Lorkowskiej powstał z połączenia nitek Silk Brushed Alpaca (niecałe 7 motków) i Mirelli w kolorze lawendowy brzask (2 i pół motka - 250 gr). Sweterek jest niezwykle miękki, puszysty i nie wiem czy nacieszę się nim tej wiosny. Na przyszłą zimę będzie jak znalazł.
A na drutach już nieco wiosenny projekt również Justyny :) Mam słabość do wzorów tej projektantki, większość jest bardzo w moim guście.
pozdrawiam Asia
A na drutach już nieco wiosenny projekt również Justyny :) Mam słabość do wzorów tej projektantki, większość jest bardzo w moim guście.
pozdrawiam Asia
Subskrybuj:
Posty (Atom)

























































