Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Kolorowy Kubrak

Zobaczcie co tym razem Pani Anna wydziergała z justy 008 + 015. Kolorowy kubrak w bajecznych kolorach i o bogactwie faktur. Dzianina Pani Anny jest bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Autorka wypracowała charakterystyczne dla siebie, autorski styl, któremu warto się lepiej przyjrzeć .

"Tak zagospodarowałam Justę 8+15.
Jeszcze mokry, schnie. Z braku manekina prezentuję go na płasko. Muszę poszukać odpowiednich guzików, a może zostawię bez i będę spinać go ozdobną klamrą?
p.s.
przyznaję, że tym razem nieco mnie "poniosło", ale za to świetnie leży...."


pozdrawiam Asia





wtorek, 14 kwietnia 2015

Szal z justy 012

Na blogu A(qra)tnie znajdziecie przepiękny szal wykonany z Justy 012. Szal jest zwiewny lekki, kobiecy i wygląda jak z delikatnego silk moheru ;) Nie wiem jak ta sztuka udała się autorce, ale gorąco zachęcam do odwiedzin jej bloga i piękną chustę.


Zdjęcie zapożyczone od autorki. Pozdrawiam Asia

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Melanż justy

Kolejna kolorystyczna fantazja pani Anny. Justa 015 i 008 w oryginalnym melanżu - jestem ciekawa co z tego będzie? ;)


wtorek, 24 marca 2015

Moja Julka z Julii

Pierwszy wiosenny sweterek za mną! Przyznam nieskromnie, że jestem bardzo zadowolona! Sweterek jest lekki, z ażurkiem z przodu i rękawkami 3/4 oraz lekko wydłużonym tyłem. A zrobiłam go  - UWAGA! - zaledwie z 4 motków Julii czyli 200gr. Podejrzewam, że jeszcze pół motka i miałabym długi rękawek. Sweterek to rozmiar M i jestem w szoku, że ta niteczka taka wydajna. Wykonany na drutach nr 3, reglanem od góry. Moje motki nie były równo wybarwione: dwa były bardziej niebieskie, dwa szmaragdowe. Robótkę przerabiałam naprzemiennie dwoma kolorami co 2 motki, stąd powstały lekkie paski. Zupełnie mi to nie przeszkadza, a kolory ładnie się zmieszały.
Uwaga! Będzie dużo zdjęć ;)

pozdrawiam Asia











JUSTYNA skończona!

Wyszło pięknie, kolorowo i ciekawie. Kubraczek ma słoneczny wzorek na plecach i ciekawy układ kolorów. Kojarzy mi się ze wschodzącym słońcem. Dziękuję Pani Annie za udostępnienie zdjęć.
Więcej prac autorki można obejrzeć na stronie: madamefiufiu

"jeszcze nie prana. "Pletłam, pletłam i upletłam":
Rozmiar 40/42, zużycie wełny 320 g, druty nr 3. Raglan, dziergany bezszwowo od dołu."
 


 
pozdrawiam Was ze słonecznej Warmii - Asia

piątek, 20 marca 2015

kubraczek JUSTYNA z JUSTY nr 0015+008

Pani Anna wysłała do nas zapowiedź kubraczka z Justy 005 i 008. Czekamy z niecierpliwością co będzie dalej, bo zapowiada się wesoło ;)