Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)

środa, 19 sierpnia 2015

SHERD - włoczka typu spaghetti

Ach te wakacje! Rozleniwiają i sprawiają, że choć czas nieubłagalnie upływa ty stoisz w miejscu. I mnie dopadło beztroskie urlopowe lenistwo, a upały dały się we znaki. Powolutku wracam i wdrażam się we włóczkowy świat :)
Na początek przedstawiam Wam nową włóczkę SHRED. To gruba bawełna lub bawełna z dodatkami wykonana z pasów dzianiny. Bardzo inspirująca, idealna do wykonania dodatków dla domu typu: dywanik, kosze, pufy, poduszki, podkładki lub torby. Jeden motek waży ok. 700g i kosztuke 26,00 zł



Ja też się jej nie oparłam i wykorzystuję jej potencjał zamieniając go w dziecięcy dywanik. Do roboty zaprzęgłam też wszelkie resztki lnu LENKI i w ten oto przyjemny sposób mam już ok. 1 m średnicy dywanika. Do tej pory zużyłam niecały motek włoczki SHRED i ok 250 gr LENKI. Nie jestem mistrzem szydełka, więc dywanik nie jest doskonały i nieco się marszczy. Liczę, że pranie i napinanie zniweluje trochę ten efekt ;) Jest to właściwie mój pierwszy tak wielki projekt szydełkowy. Ale sposób fajny i myślę też o wykorzystaniu go do produkcji podkładek pod talerze na stół. Byłoby mi też miło gdyby któraś z mistrzyń szydełka dopracowała moją metodę i podzieliła się efektami:)
Mam ochotę na więcej :)
Jeśli i Wam marzy się nowy dywanik, a macie trochę nitek do utylizacji to zapraszam Was do wspólnego dziergania lub na zakupy do sklepiku.




poniedziałek, 27 lipca 2015

Wakacyjny urlop :)

Kochani dziś wysyłamy ostanie opłacone zamówienia. Reszta będzie wysłana po naszym powrocie tj. 10.08. Od jutra rozpoczynamy nasz wakacyjny urlop, a w sklepie rozpoczyna się urlopowa promocja - 10% rabatu na cały asortyment. Kwota końcowego zamówienia zostanie pomniejszona o rabat gdy w koszyku w miejsce: KUPON PROMOCYJNY wpiszecie kod 1234.
Promocja trwa od 28.07 do 09.08

pozdrawiamy Was serdecznie!

piątek, 17 lipca 2015

Chusta z Julii

Lodowiec bo tak brzmiała nazwa tego wybarwienia Julii, bardzo pasuje mi do chusty Pani Iwony. 3 moteczki wystarczyło aby cieszyć ramiona i oko mglistą, lekką robótką. Dziękuję za piękne zdjęcia :)




czwartek, 2 lipca 2015

Rita wita :)

W czasie kiedy Julii brak,
by narobić sobie smak,
By się dzionki nie dłużyły
By się zmysły wyostrzyły

Ogłaszamy miłe Panie
umilając Wam czekanie,
nowa włóczka się dziś wita,
nowa włóczka zwana RITA

Motki zacne - 100 gramowe,
wszystkie pięknie kolorowe
Nitka grubsza lecz sprężysta
Droga kupna wyboista :)

i dane techniczne: Rita - 100% wełna superwash. Motki 100g zawierają 250m.





wtorek, 23 czerwca 2015

Pastelowe lato

Cześć Dziewczyny - uprzejmie donoszę, iż na sklepowe półeczki trafiła właśnie Lenka w 11 pięknych pastelowych kolorkach. Pastele ślicznie sprawdzą się w letnich kreacjach i aranżacjach.
Może delikatne kolorki przywołają letnie ciepełko, którego ciągle brak za oknem. Miłego dnia :)




czwartek, 11 czerwca 2015

Czerwcowe szaleństwo

Czerwiec to dla mnie przede wszystkim słodko pachnące truskawki, którymi opycham się jak najczęściej i w każdej postaci. Zawszę liczę na to, że smak lata zostanie ze mną jak najdłużej. Szczególnym powodzeniem cieszą się koktajle na jogurcie z dodatkiem brązowego cukru. Mniam, nie ma nic lepszego niż słoneczne popołudnie z truskawkowym koktajlem i truskawkową robótką :)
Nie oparłam się promocji Dropsa i zakupiłam kilka motków Fabela z myślą o moich ulubionych rękawiczkach. Życzę Wam jak najwięcej słoneczno-truskawkowych chwil :)




poniedziałek, 1 czerwca 2015

Mil Pasos z Julii

Tysiąc kroków, bo tak wdzięcznie nazwała swoją chustę Asja, zajął mi ponowny powrót do bloga. Rzeczywiście poważnie opuściłam się ostatnio z publikacją postów. Rewanżuję się dziś ilością zdjęć chusty zrobionej w prezencie dla teściowej. Chusta bardzo wdzięczna, świetnie rozpisana i darmowa. Choć przyznam zamykanie falbanki było dość męczące ze względu na ponad 1000 oczek na żyłce. Moja wersja chusty wyszła dość długa, zrobiona z 3 motków Julii: cytrynowej trawy i turkusu, na drutach nr 3mm.
Ps. Dużo się u nas ostatnio dzieje i dosłownie i na drutach :)

pozdrawiam Was ze słonecznego Olsztyna - Asia

Miłe dobrego początki!









Każdy nosi chustę po swojemu :)


WŁÓCZKI WARMII TEAM pozdrawiają :)