Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)

sobota, 11 stycznia 2014

Chusta z Barbeczki

Pani Karolina robi przepiękne dodatki z Barbeczki. Tym razem ognista chusta z motywem kwiatów.
Dzięki uprzejmości autorki publikuję dla Was kilka zdjęć :)

Więcej o chuście dowiecie się na blogu autorki.



środa, 8 stycznia 2014

Tęczowa spódnica z Barbeczki

Pani Bernadeta wykonała bajeczną spódnicę z naszej Barberczki. Dzięki jej uprzejmości załączam zdjęcia i opis autorki. Więcej wspaniałych zdjęć wyrobów znajdziecie na blogu Pani Bernadety.

"Przesyłam w załączeniu spódnice, którą wykonałam z włóczki Barbeczka. Zużyłam niecałe 3 motki wełny. Spódnica jest wyprana i wywirowana w pralce, dzięki czemu zyskała na stabilności i nie mechaci się ani nie wypycha. Ma także wszyta podszewkę oraz zamek z boku. Barbeczkę oceniam jako bardzo dobrą wełnę, po wypraniu w pralce zrobiła się miękka i delikatniejsza, trochę się sfilcowała, ale niewiele i upodobniła do sklepowego materiału z wełny prasowanej.

Pozdrawiam,Bernadeta"


piątek, 3 stycznia 2014

Czapka z Barbeczki

Od Pani Karoliny dostałam zdjęcia czapki z Barbeczki w kolorze melanżu czerwieni z czernią.
Czapka jest bardzo precyzyjnie wykonana, delikatna, z motywem listków. Wzór ślicznie się układa.
Miała już swoją premierę na blogu autorki, gdzie możecie dowiedzieć się więcej.






środa, 1 stycznia 2014

Kakao i róż

Kolejny zimowy komplet wykonany z Angory Gold Alize i Mili 422 w kolorze kakao. Komin wyszedł długi i mięsisty, można się nim szczelnie owinąć 4 razy. Na komin zużyłam prawie całe 2 motki angory, przerabiałam podwójną nitką wzorem patentowym. Na szerokość nabrałam 26 oczek i przerabiałam, lekko modyfikując kolory, do osiągnięcia długości 2 metrów. Czapka została zrobiona z Mili (ok. pół motka). Włóczka super się sprawdziła, jest sprężysta o lekkim splocie, co dodało czapce objętości i wyrównało oczka. 50% zawartości wełny sprawia, że czapka jest ciepła i miła w dotyku. Kwiatek z resztek angory, ozdobiłam szklanymi koralikami.
Mam nadzieję, że obdarowana osoba będzie równie zadowolona z zestawu jak ja.









wtorek, 31 grudnia 2013

Poppy w lawendzie

Kochani, to już ostatni tegoroczny wpis. Jak co roku z ulgą spoglądam na mijający rok i z niecierpliwością, nie pozbawioną jednak lęku i obaw czekam na Nowy Rok 2014!
Życzę Wam wszystkiego co najlepsze, wielu radosnych i szczęśliwych chwil, dni pełnych pasji i nieskrępowanej radości tworzenia. Po prostu samych udanych projektów, jak najmniej prucia i "ufoków" oraz wiele frajdy i satysfakcji z własnych robótek ;)
Do zobaczenia w Nowym Roku

Joanna i Marek Włóczki Warmii

Na koniec ostatnia pokazana tegoroczna Poppy w lawendzie.

 A tu nieodzowny pomocnik każdego szanującego się rękodzielnika bądź fotografa amatora ;)



poniedziałek, 30 grudnia 2013

Tunika z Justy

Pani Anna wydziergała piękną, ciepła tunikę z Justy w kolorze 011. Według mnie idealnie wpisuje się w zimową aurę, choć śniegu brak. Dziękuje za zdjęcia.

"JUSTA  011 melanż szaro-różowy TUNIKA dziergana w jednym kawałku od dołu do szyi bezszwowo. Druty 2,5 na żyłce.

JUSTA świetnie się przerabia i znakomicie pruje , po praniu trochę mięknie i mnie osobiście nie gryzie.  Wyrób jest mięsisty, " plastyczny" i ciepły.
 
Trochę mi się zeszło, biorąc pod uwagę, że dziergałam i prułam - 4 x rękawy i 2 x popiersie od pach do szyi ( cena wrodzonej niechęci do rozliczania oczek ). 
Luźny krój " bombki", mimo poprzecznych pasów ukrywa wszystkie niedoskonałości figury. Na razie prezentuję ją na kinkiecie."
 
 

Chusta z Angory Real 40

Witam serdecznie jeszcze w starym roku. Chciałam Wam pokazać przepiękną, kolorową chustę wykonaną przez Panią Marię. Chusta została wykonana z pojedynczego motka (550m) włóczki Angora Real 40. (został tylko mały kłębuszek widoczny na 3 zdjęciu). Poniżej opinia autorki i zdjęcia chusty ;) Dziękuję za zdjęcia i czekam na kolejne kolejne równie udane robótki.

" Przy okazji większych zakupów zdecydowałam się na motek takiej włóczki (nr 3513), rzeczywiście wystarczył na chustę (tak jak w opisie), o wymiarach ok. 165x80. Nie mam dużego doświadczenia w robótkach, wracam do nich po wielu latach, ale włóczka warta jest próby: kolory ładnie się układają, nieźle się blokuje, jestem bardzo zadowolona. Mam jeszcze pojedynczy motek w innym zestawieniu kolorów i chyba wykorzystam go podobnie, pozdrawiam serdecznie, marynia "