Etykiety

Włóczki Warmii (91) inspiracje (33) czapka (31) sweter (27) rękawiczki (23) włóczka ręcznie farbowana (19) chusta (18) justa (18) lenka (17) inga (15) mirella (14) alize (10) kardigan (10) sweter koło (10) barbeczka (9) julia (9) szal (8) tunika (6) tweed (5) inne (4) bawełna (3) beata (3) ręcznie tkane (3) święta (3) Alinka (2) Rita (2) dywanik (2) len (2) lotta (2) mitenki (2) ponczo (2) shred (2) wycieczki (2) Sonia (1) Stella (1) Tosca (1) angora (1) baby supremo (1) camilla (1) dla dzieci (1) dla mężczyzny (1) do poczytania (1) eko (1) francesca (1) iwa (1) komin (1) komplet (1) lanagold (1) magretka (1) marianna (1) marika (1) samouczek (1) spódnica (1) szydełko (1) wlo (1)

niedziela, 15 lutego 2015

O nowinkach słów kilka

Dzień Dobry Kochani!
Dawno nic nie udało mi się zrobić, napisać i pokazać. Niestety w życiu osobistym Włóczek Warmii trochę się namieszało, doszły kolejne smutki i zmartwienia, co odbiło się na pracy i chęci tworzenia. Czekam na pierwsze słońce i wiosnę jak na orzeźwiający łyk wody. Mam nadzieję, że sytuacja choć troszkę się ustabilizuje i wraz z wiosną złapię wiatr w żagle. Ale dosyć o tym.

Mam dla Was miłą wiadomość. Od dziś wprowadziliśmy do sklepiku Rabat dla stałych Klientów.
Teraz każde Wasze zamówienie będzie premiowane 5% rabatem od sumy zamówienia do bezterminowego wykorzystania przy kolejnych zakupach. Po więcej informacji: Jak skorzysta z rabatu - zapraszam na stronkę ;)

Na stronie pojawi się też galeria waszych prac wykonanych z naszych włóczek, którą stopniowo zacznę uzupełniać. Mam nadzieję, że ułatwi to Wam wybór włóczki i koloru oraz pokarze jak pięknie można wykorzystać daną włóczkę w konkretnym projekcie.

Lada moment szykuję dla Was porcję nowości - tym razem będą to już wiosenne i letnie włóczki.


poniedziałek, 12 stycznia 2015

Wełniane spódnice pani Bernadetty

Pamiętacie tęczową spódnicę Pani Bernadetty? Tym razem powstały dwie kolejne. Obydwie obłędne, cieplutkie i zimowe. Dziękuję autorce za zdjęcia i opis. Namawiam też Was do odwiedzin strony autorki, gdzie znajdziecie pięknie podane istne dziewiarskie cudeńka!

" Na okres zimowy /i nie tylko/ niezastąpionym odzieniem dla mnie sa spódnice wełniane. Zrobiłam więc następne - w sposób podobny - czyli po wykonaniu - sfilcowałam je w pralce. Spódnica fuksjowa powstała z cieniowanej Barbeczki, a fioletowa z Justy 012. Noszą się świetnie- nie mechacą, nie wypychają - a dobrze grzeją. Z pewnością będą następne.

pozdrawiam serdecznie, Bernadeta "





 



czwartek, 1 stycznia 2015

Kołowiec Pani Antoniny

Szczęśliwego Nowego Roku 2015 ! Dziękuję, że byliście z nami przez cały poprzedni ;)
A na dobry  początek nowego kolorowy kołowiec Pani Antoniny wykonany z jednej nitki "Justy" 003 i grafitowej "Czterdziestki". Więcej zdjęć i szczegółów znajdziecie na jej blogu:
http://uantoniny.blogspot.com/2014/12/koowiec.html
Dziękuję autorce za możliwość prezentacji oraz jej cudownego bloga, pełnego porad i wzorów z których wiele razy korzystałam ;)





Ps. Ostatnio niewiele mnie w sieci, każdą wolną chwilę poświecam na wykończenie nowej strony. Mam nadzieję, że już za momencik Włóczki Warmii zaprezentują się wam z nowej, lepszej strony.
Pozdrawiam też nowych obserwatorów - Asia

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Już za chwilkę święta...

Kochani, od jutra zaczynamy nasz świąteczny wypoczynek. Wszystkie nowe zamówienia złożone od jutra zostaną wysłane po naszym powrocie tj. po 29 grudnia. Aby umilić wam świąteczny czas do zamówień złożonych w tym terminie dajemy 10% rabat. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: prezent.
Życzymy Wam Spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, prezentów obfitujących w miękkie moteczki, wielu pomysłów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2015
Asia i Marek - WŁÓCZKI WARMII



wtorek, 16 grudnia 2014

Czapkowy rodzinny grudzień

Sezon czapkowy w pełni. Mam już swoją własną czapkę z 2 motków włóczki Francesca w kol. 07.
Zużyłam niecałe 2 motki, łącznie z pomponem. Skorzystałam z darmowego opisu Lete i nauczyłam się robić ściągacz sposobem włoskim ;) Bardzo sprawdza się w czapkach, bo jest super elastyczny. Moja modyfikacja to 60 oczek w obwodzie, druty nr 4 i 5,5 oraz dłuższy lekko opadający tył. Kolor bardzo mi się podoba - raz jest fioletem wpadającym w purpurę, innym razem lawendą z błękitnymi i złotymi drobinkami. Zdecydowałam się na lewą stronę, gdyż francuz lepiej podkreśla melanżowy charakter włóczki.






Na drugi ogień poszła czapka dla synka. Nie jestem zwolennikiem ręcznych udziergów dla dzieci, gdyż te fabryczne zwykle podszyte są polarkiem i łatwiejsze w pielęgnacji. Można je prać i wirować w pralce. Jednak żadna z 3 kupionych w tym roku czapek nie sprawdziła się. Chyba się czapka udała, uszy schowane i synek zadowolony ;) Czapkę zrobiłam z połowy motka włóczki Lanagold Alize, podwójną nitka na drutach nr 4 i 5,5. Można zrobić na większych ale zależało mi na dość zbitej dzianinie.







W planach, a właściwie już w realizacji czapka dla męża - wg tego samego wzoru lecz w granacie ;)
Tak to oto nasza rodzinka będzie paradować w grudniowych czapkach ;)
Serdeczne pozdrowienia Asia

piątek, 12 grudnia 2014

Rękawiczki reniferki

Witam Was kochani,
Rękawiczki zrobione, już pojechały do nowej właścicielki! Kilka pamiątkowych fotek. Niestety nie mam kogo poprosić o zrobienie na rączce więc tylko "na plaskacza" ;)
Wzór kombinowany | druty nr 2,5 | ok. 50gr kolorowych włóczek
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze - bardzo się cieszę, że do mnie wpadacie.
Asia

Ps. Jesteśmy w trakcie przeobrażania i uaktualniania sklepowej strony, co może wiązać się z chwilowymi trudnościami w składaniu zamówień. W razie jakichkolwiek problemów proszę o wiadomość na kontakt@wloczkiwarmii.pl. Przypominam też, że możecie składać zamówienia lub skontaktować się z mną telefonicznie: 602 735 745




Na koniec świąteczny akcent ;)



środa, 10 grudnia 2014

Środowy work in progress

Święta tuż, tuż. Na waszych blogach już od dawna królują świąteczne motywy, gwiazdki, ozdoby i prezenty. Ja też kończę rękawiczki ze świątecznym motywem, które będzie jednak można nosić całą zimę ;) Środa nie może obyć się bez cappuccino w ulubionym kubku dziewiarki. Miłego dnia kochani ;)


Ps: Do sklepu zawitały 3 nowe kolorowe włóczki idealne na zimowe akcesoria i sweterki ;)

Sara - oryginalna mieszanka bambusa i wełny (45%, 45%) z dodatkiem akrylu (10%), miękka i miła. Można ją prać w pralce w temp. do 30 stopni więc idealnie nadaje się na wyroby dla dzieci.


Zuzia - cudnie miękka mieszanka alpaki (30%) i dralonu-wysokogatunkowy akryl przypominający naturalne włókno (70%) w 10 melanżowych kolorach


Wika - miękka włóczka, o zwartym skręcie nitki i dużej zawartości wełny (70%) idealna na ciepłe swetry, czapki, kominy, rękawiczki, skarpetki i inne zimowe dodatki. 30% zawartość akrylu wzmacnia nitkę i zapobiega filcowaniu, dzięki czemu gotowe wyroby można prać w pralce w temp. 30 stopni.


Po więcej szczegółów zapraszam do sklepiku ;) Pozdrawiam Asia