Mam przyjemność zaprezentowania Wam nietuzinkowej chusty wykonanej przez Panią Jolę z bloga. Bajkowe koronki. Bajecznie jesienny latawiec Pani Jolanty został wykonany min. z 75gr
ręcznie farbowanej Julii i alpaki Drops. Chusta powstała wg projektu
Asji: Kite Illusion. Ta niezwykła chusta pięknie prezentuje się wśród
kolorowych liści, jak i na ramionach. Zapraszam na blog autorki - tam znajdziecie więcej jesiennych zdjęć :)
Etykiety
Włóczki Warmii
(91)
inspiracje
(33)
czapka
(31)
sweter
(27)
rękawiczki
(23)
włóczka ręcznie farbowana
(19)
chusta
(18)
justa
(18)
lenka
(17)
inga
(15)
mirella
(14)
alize
(10)
kardigan
(10)
sweter koło
(10)
barbeczka
(9)
julia
(9)
szal
(8)
tunika
(6)
tweed
(5)
inne
(4)
bawełna
(3)
beata
(3)
ręcznie tkane
(3)
święta
(3)
Alinka
(2)
Rita
(2)
dywanik
(2)
len
(2)
lotta
(2)
mitenki
(2)
ponczo
(2)
shred
(2)
wycieczki
(2)
Sonia
(1)
Stella
(1)
Tosca
(1)
angora
(1)
baby supremo
(1)
camilla
(1)
dla dzieci
(1)
dla mężczyzny
(1)
do poczytania
(1)
eko
(1)
francesca
(1)
iwa
(1)
komin
(1)
komplet
(1)
lanagold
(1)
magretka
(1)
marianna
(1)
marika
(1)
samouczek
(1)
spódnica
(1)
szydełko
(1)
wlo
(1)
poniedziałek, 2 listopada 2015
piątek, 16 października 2015
Hermiona hat w wersji lace
Wypatrzyłam boskie poduszki i teraz cieszą moje oko fioletową łąką :) Pod kolor poduszek idealnie dopasowały się dwie resztkowo-ingowe czapki. Ta nitka (Inga) nie ma końca, a wyrabianie w małych dodatkach jest bardzo przyjemnie i daje mi dużo frajdy.
Tym razem Hermiona Hat w wersji lace bardzo się sprawdziła. Wzór jest stworzony do cieniutkiej przędzy. Warkoczyki ładnie się zblokowały, a obwód 132 oczek jest w sam raz. Zmieniłam tylko ściągacz na podwójny, bo taki lubię najbardziej:) Po praniu Inga pięknie zmiękła i napuszyła się.
Druga czapka to połączona nitka Ingi i Angory. Czapka wyszła mięsista, puszysta - wykonana wzorem pączków na drutach 4,5 mm.
Został jeszcze mały kłębuszek... czy starczy na kolejną czapkę?
pozdrawia Asia
Tym razem Hermiona Hat w wersji lace bardzo się sprawdziła. Wzór jest stworzony do cieniutkiej przędzy. Warkoczyki ładnie się zblokowały, a obwód 132 oczek jest w sam raz. Zmieniłam tylko ściągacz na podwójny, bo taki lubię najbardziej:) Po praniu Inga pięknie zmiękła i napuszyła się.
Druga czapka to połączona nitka Ingi i Angory. Czapka wyszła mięsista, puszysta - wykonana wzorem pączków na drutach 4,5 mm.
Został jeszcze mały kłębuszek... czy starczy na kolejną czapkę?
pozdrawia Asia
poniedziałek, 12 października 2015
Czapkowy szał
Nie wiem. co się stało. Nie robię za często czapek. Rękawiczki to co innego :) Ale dopadł mnie szał czapkowy. Mam już trzecią na warsztacie, a 4 ukończone. Fajna zabawa - robi się szybko, można machnąć w jeden wieczór, wykorzystać wszystkie cudaczne pojedyncze motki i jakie pole do popisu.
Przedstawiam Wam Hermiona Hat w wersji turkusowo-zielonej. Wzór wdzięczny, choć nieco przerobiony. Czapkę wykonałam z 50 g skarpetkowej Beaty na drutach 3,5. (ściągacz 3).
Spróbuję też powtórzyć czapkę ale z cieńszej nitki. Te drobne warkoczyki z ażurkiem powinny ładnie się ułożyć.
Pozdrawiam Was ze słonecznego, choć zimnego Olsztyna i przesyłam buziaki Asia
Przedstawiam Wam Hermiona Hat w wersji turkusowo-zielonej. Wzór wdzięczny, choć nieco przerobiony. Czapkę wykonałam z 50 g skarpetkowej Beaty na drutach 3,5. (ściągacz 3).
Spróbuję też powtórzyć czapkę ale z cieńszej nitki. Te drobne warkoczyki z ażurkiem powinny ładnie się ułożyć.
Pozdrawiam Was ze słonecznego, choć zimnego Olsztyna i przesyłam buziaki Asia
czwartek, 8 października 2015
Wrzosowy Cloud Bay
Jesień nieodparcie kojarzy mi się z kwitnącymi wrzosami i babim latem. Moja wersja Cloud Bay wg. Justyny Lorkowskiej powstała z melanżowej Rity jeszcze w słonecznym wrześniu. Miło będzie się nim otulić w pochmurny dzień i powspominać pachnące wrzosowisko :) Zużyłam prawe do końca 4 motki. Fason bardzo fajny i uniwersalny, choć mogłam zrobić rozmiar mniejszy, zwłaszcza na pleckach. Kolory bajecznie się ułożyły i już mam ochotę na kolejny sweter.
Ps. Pogoda wspaniale słoneczna, więc zmykam na balkon ma południową kawkę :)
pozdrawiam Was mocno Asia
Ps. Pogoda wspaniale słoneczna, więc zmykam na balkon ma południową kawkę :)
pozdrawiam Was mocno Asia
wtorek, 6 października 2015
Sezon czapkowy
Jak tam u Was? Sezon na czapki właśnie się zaczął, choć pogoda jeszcze piękna. Ja najbardziej lubię robić czapki dla dzieci. Można poszaleć z kolorem, włóczki niewiele potrzeba a i młody chętnie nosi. :) Oto 2 proste czapeczki na okres przejściowy między jesienią a zimą z włóczki skarpetkowej.
poniedziałek, 5 października 2015
Toto in ginger
Toto in ginger, bo tak nazwała Pani Jola narzutkę TOTO wykonaną wg wzoru Asji. Dla mnie ma ona bezsprzecznie wiele innych smaków: cynamonu, kardamonu czy curry, ale też aromat słonecznej, upstrzonej kolorowymi liśćmi jesieni. Jak miło będzie otulić ramiona tym bogactwem barw, kiedy ostatnie liście opadną i szaruga zdominuje za oknem. Toto zostało wykonane z 2 motków Justy 009 i 1 motka czarnej Barbeczki 940. Więcej zdjęć i opisów znajdziecie na blogu Pani Joli. :)
czwartek, 1 października 2015
Geometryczny szal
Pomysłowy szal Pani Beaty wykonany z melanżowej zielonej Julii
pomieszanej z jeansową Lenką. Wyszedł ciepły i lejący, zauważcie jak pięknie zgrał się z płaszczykiem. To cudeńko waży 300 gr i ma wymiary 210 na
45 cm, dziergany na drutach 3,5mm. Gratuluję pięknej robótki
Subskrybuj:
Posty (Atom)










































